Telefon
Strona głównaBlogLaser Frakcyjno-Ablacyjny Perfectus

Laser Frakcyjno-Ablacyjny Perfectus

Laser Frakcyjno-Ablacyjny Perfectus w Podologii i Kosmetologii

 

Laser frakcyjno-ablacyjny Perfectus to urządzenie medyczne wykorzystujące skoncentrowane wiązki światła do precyzyjnego leczenia uszkodzeń skórnych. Jego działanie opiera się na frakcyjnej ablacji, czyli procesie, w którym laser usuwa bardzo cienkie warstwy tkanki skórnej, jednocześnie pozostawiając otaczające obszary nienaruszone. Dzięki temu proces gojenia jest znacznie przyspieszony, a ryzyko powikłań jest minimalizowane. Ten nowoczesny sprzęt łączy zaawansowaną technologię z precyzją działania, oferując szeroki zakres zastosowań i znaczące efekty w leczeniu i regeneracji skóry.

Laser Perfectus znalazł zastosowanie w wielu obszarach medycyny estetycznej i podologii, w tym w:

  • odmładzaniu skóry: usuwa oznaki starzenia, zmarszczki i drobne linie,
  • redukcji blizn: skuteczny w leczeniu blizn potrądzikowych, pooperacyjnych oraz innych rodzajów blizn,
  • leczeniu rozstępów: zwiększa elastyczność skóry i poprawia jej wygląd,
  • usuwanie zmian skórnych: takich jak brodawki, hiperkeratozy, a nawet niektóre rodzaje zmian barwnikowych,
  • usuwanie odcisków: Laser frakcyjny emituje skoncentrowane wiązki światła, które precyzyjnie usuwają zrogowaciałą skórę tworzącą odciski, nie uszkadzając przy tym zdrowej tkanki wokół,
  • regeneracja łożyska przy onycholize: Laser może stymulować komórki skóry do produkcji kolagenu i innych czynników wzrostu, co przyczynia się do szybszej regeneracji tkanki,
  • leczenie grzybicy paznokci: laser frakcyjny emituje światło o określonej długości fali, które jest skuteczne w niszczeniu komórek grzybów odpowiedzialnych za infekcję.

 

Procedura zabiegu laserem Perfectus jest stosunkowo prosta i bezbolesna. Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja, podczas której lekarz ocenia stan skóry pacjenta i ustala indywidualny plan leczenia. Sam zabieg trwa od kilku do kilkudziesięciu minut, w zależności od obszaru i rodzaju leczonej dolegliwości.

Dzięki precyzyjnej technologii, laser pozwala na dokładne i skuteczne leczenie oraz minimalizuje ryzyko powikłań i skutków ubocznych. Laser frakcyjno-ablacyjny Perfectus stanowi istotny krok naprzód w dziedzinie leczenia i regeneracji skóry. Ten nowoczesny sprzęt łączy zaawansowaną technologię z precyzją działania, oferując szeroki zakres zastosowań i znaczące efekty w leczeniu i regeneracji skóry.

Agnieszka Kaszuba

Jestem wykwalifikowanym podologiem, mającym wykształcenie medyczne i wieloletnie doświadczenie w leczeniu różnorodnych schorzeń stóp. Zajmuję się podologią leczniczą i kosmetyczną. Moja praca jest moją ogromną pasją, dlatego z prawdziwą przyjemnością stale doszkalam się w tej profesji. Swoim Pacjentom oferuję zabiegi optymalnie dobrane do ich problemu oraz profesjonalne porady dotyczące pielęgnacji stóp po wyjściu z mojego gabinetu. Mogę poszczycić się funkcją oficjalnego podologa MKS Cracovii Kraków, co stanowi dla mnie szczególne wyróżnienie.