Telefon
Strona głównaBlogOpieka nad zespołem stopy cukrzycowej

Opieka nad zespołem stopy cukrzycowej

Zespół stopy cukrzycowej może wiązać się z:

  • większym ryzykiem infekcji
  • zmniejszeniem ruchliwości
  • pogorszoną jakością życia

Optymalne leczenie zespołu stopy cukrzycowej jest kluczowym wymogiem w opiece nad pacjentami z cukrzycą.

Cukrzyca jest chorobą przewlekłą, której przyczyną jest albo deficyt produkcji insuliny przez trzustkę albo niezdolność organizmu do wykorzystania wytworzonej insuliny. Choroba wymaga stałej kontroli i łączy się z szeregiem poważnych komplikacji, takich jak choroba naczyniowa, retinopatia, nefropatia cukrzycowa oraz zespół stopy cukrzycowej.

Wszystkie zabiegi w przypadku stopy cukrzycowej muszą być wykonywane przez specjalistów i po konsultacji z diabetologiem. Zachowanie sterylnych warunków to podstawa każdego zabiegu podologicznego , ale szczególną uwagę na ten aspekt powinno się zwrócić w przypadku zespołu stopy cukrzycowej.

Osoby zajmujące się stopą cukrzycową powinny mieć świadomość tego co robią konsekwencji źle wykonanych zabiegów.

Agnieszka Kaszuba

Jestem wykwalifikowanym podologiem, mającym wykształcenie medyczne i wieloletnie doświadczenie w leczeniu różnorodnych schorzeń stóp. Zajmuję się podologią leczniczą i kosmetyczną. Moja praca jest moją ogromną pasją, dlatego z prawdziwą przyjemnością stale doszkalam się w tej profesji. Swoim Pacjentom oferuję zabiegi optymalnie dobrane do ich problemu oraz profesjonalne porady dotyczące pielęgnacji stóp po wyjściu z mojego gabinetu. Mogę poszczycić się funkcją oficjalnego podologa MKS Cracovii Kraków, co stanowi dla mnie szczególne wyróżnienie.