Telefon
Strona głównaBlogAutoklaw podstawa w gabinecie podologicznym

Autoklaw podstawa w gabinecie podologicznym

Jak  ważna jest sterylizacja w autoklawie w gabinecie podologicznym? PODSTAWA !

Bez autoklawu moja praca polegałaby na przenoszeniu chorób i mogłabym zmieniać swoim pacjentom życie na przed zabiegiem  i po zabiegu.

Możliwości są nieskończone grzybica, żółtaczaka , HPV, HIV, itp

Wystarczy „magiczne pudełko”-  aby mieć 100% pewności , że Twoje życie nie zmieni się diametralnie po zabiegu w gabinecie gdzie takiego urządzenia jak autoklaw nie ma. Jeszcze zarażenie grzybicą jest stosunkowo mało kłopotliwe i bezbolesne, ale zastanówcie się co dzieje się z Waszym życiem gdy zostaniecie zakażeni żółtaczką lub HIV. Czy wszystko będzie tak jak dotychczas ???

Pierwsze pytanie jakie zadajecie umawiając się na pedicure manicure itp nie powinno brzmieć jaka jest cena zabiegu, tylko czy macie w gabinecie AUTOKLAW jeśli jest to wtedy jesteście bezpieczni !

Zazwyczaj narzędzia będące sterylizowane w AUTOKLAWIE są opakowane w foliowo-papierowe torebki rozdzierane przy pacjencie w paczce powinien być tez kartonik świadczący o poprawnym procesie sterylizacji z pierwotnie żółtym a po sterylizacji w autoklaw ciemno szarym paskiem. Sterylizowane powinny być narzędzia i frezy reszta materiałów powinna być jednorazowa.

Zachęcam do sprawdzania tej podstawowej informacji.

 

Autoklaw – hermetycznie zamknięty, ogrzewany zbiornik służący do przeprowadzania procesów chemicznych.

Temperaturę kąpieli wodnej ogranicza temperatura wrzenia wody, przy normalnym ciśnieniu atmosferycznym wynosząca 100 °C. Zwiększenie ciśnienia umożliwia osiągnięcie wyższej temperatury. W zamkniętym naczyniu, jakim jest autoklaw, w trakcie jego podgrzewania wzrasta ciśnienie , głównie w wyniku parowania wody. Ciśnienie w autoklawie jest ograniczane automatycznym zaworem ciśnieniowym. Zastosowanie autoklawu umożliwia osiągnięcie znacznie większej temperatury.

Agnieszka Kaszuba

Jestem wykwalifikowanym podologiem, mającym wykształcenie medyczne i wieloletnie doświadczenie w leczeniu różnorodnych schorzeń stóp. Zajmuję się podologią leczniczą i kosmetyczną. Moja praca jest moją ogromną pasją, dlatego z prawdziwą przyjemnością stale doszkalam się w tej profesji. Swoim Pacjentom oferuję zabiegi optymalnie dobrane do ich problemu oraz profesjonalne porady dotyczące pielęgnacji stóp po wyjściu z mojego gabinetu. Mogę poszczycić się funkcją oficjalnego podologa MKS Cracovii Kraków, co stanowi dla mnie szczególne wyróżnienie.