Telefon
Strona głównaBlogRefleksologia

Refleksologia

Na naszych stopach, a także dłoniach znajdują się punkty odpowiadające wszystkim narządom i częściom ciała w naszym organizmie. Odpowiedni masaż ,ucisk stóp jest nie tylko relaksujący, ale ma właściwości lecznicze i wspierające organizm.

Refleksoterapia pomaga ciału wydalić toksyny, zmniejszyć napięcie i przywrócić ciału stan równowagi. Na stopach i dłoniach znajdują się tysiące punktów refleksowych poznanie ich może pomóc Tobie i Twoim bliskim.

Historia refleksoterapii liczy tysiące lat. Najwcześniejsze zapiski z jej stosowania sięgają 2330 r.p.n.e. Chińscy akupunkturzyści także stosowali  refleksologię już w IV wieku naszej ery. Współczesną refleksoterapię w latach trzydziestych wprowadziła Eunice Ingham (AMERYKAŃSKA FIZJOTERAPEUTKA). Dziś uczy się jej na całym świecie. Refleksoterapia jest jedną z najpopularniejszych metod medycyny komplementarnej.

Chociaż refleksoterapia znana jest już od tak dawna, to badania naukowe wciąż nie potrafią dowieść na czym polega jej działanie.

W refleksoterapii przeciążona część ciała manifestuje się jako czuły punkt na dłoni lub stopie. Gdy pobudzimy ten punkt nasz układ nerwowy wysyła nowy poprawny sygnał do mózgu. Na skutek częstych zabiegów informacja zapamiętana przez mózg ulega zmianie i funkcje ciała zostają przywrócone. Punkty, które do tej pory były czułe też tracą swoją nadwrażliwość.

Refleksoterapia zatem leczy przyczyny braku równowagi  organizmu, a nie tylko tłumi miejscowo ból jak to się dzieje w przypadku leków. W tym właśnie tkwi jej siła.

Warto zatem poznać jej działanie, warto znać swoje czułe punkty na dłoniach i stopach. Kiedy już nauczymy się je pobudzać nie będziemy potrzebować leków przeciwbólowych, a i nasze żołądki i wątroby na pewno nam podziękują.

Refleksologia jest bardziej skuteczna jeśli stosujemy ją na stopach, bo są one bardziej czułe i łatwiej wyizolować punkty.

Bardzo często nie dbając o stopy narastający naskórek blokuje nam punkty odpowiadające za ważne organy regularnie robiony pedicure leczniczy  odsłania punkty, które możemy pobudzać dla lepszego funkcjonowania naszego organizmu.

Agnieszka Kaszuba

Jestem wykwalifikowanym podologiem, mającym wykształcenie medyczne i wieloletnie doświadczenie w leczeniu różnorodnych schorzeń stóp. Zajmuję się podologią leczniczą i kosmetyczną. Moja praca jest moją ogromną pasją, dlatego z prawdziwą przyjemnością stale doszkalam się w tej profesji. Swoim Pacjentom oferuję zabiegi optymalnie dobrane do ich problemu oraz profesjonalne porady dotyczące pielęgnacji stóp po wyjściu z mojego gabinetu. Mogę poszczycić się funkcją oficjalnego podologa MKS Cracovii Kraków, co stanowi dla mnie szczególne wyróżnienie.